Tipy na výlet

V Beskydech a blízkém okolí naleznete spoustu zajímavých přírodních a historických památek. Připravili jsme pro Vás několik tipů na výlety.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm bylo založeno v roce 1925 sourozenci Jaroňkovými a je nejstarším muzeem svého druhu ve střední Evropě. V jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů. 

Hrad Hukvaldy

Hrad Hukvaldy je jedním z největších hradů na Moravě. Na kopci nad obcí Hukvaldy, uprostřed obory plné daňků a muflonů se tyčí z dálky viditelné, rozsáhlé hradní opevnění hradu Hukvaldy. Z věže hradu  je krásná vyhlídka do širého okolí na hřebeny Beskyd, městečko Kopřivnici, Příbor a přes Fryčovice až k Ostravě.

 

Pustevny - Radhošť

Poznejte krásu přírody na Pustevnách. Horské sídlo Pustevny leží 1018 m nad mořem a jsou vyhledávaným turistickým střediskem jak v létě, tak i v zimě. Dominantou jsou dřevěné stavby postavené v lidovém slohu. Kousek od Pusteven je Radhošť, kde se nachází proslulá socha pohanského boha Radegasta, či kaple Cyrila a Metoděje z roku 1905.

Štramberk

Horské městečko v centru Štramberské vrchoviny na svazích Zámeckého kopce, Kotouče, Bílé hory, Libotínských vrchů a Červeného kamene v předhůří Beskyd, pro svou malebnost zvané „Moravský Betlém“. Městu i širokému okolí vévodí zřícenina hradu Strallenberg s válcovou věží zvanou Trúba. 

Cyklostezky

Pro příznivce cykloturistiky je na Frenštátsku připraveno množství kvalitních cyklistických tras, které propojují obce mikroregionu. Milovníkům hor nabízí pohledy z hřebenů Beskyd do hlubokých údolí, průjezdy horskými lesy i lukami. Terény v nižších polohách podhůří jsou vhodné i pro méně zdatné cyklisty.

Lyžování v Beskydech

Beskydy jsou jedním z nejnavštěvovanějších pohoří v České republice. Milovníci lyžování zde navštěvují četná lyžařská střediska a skiareály.